Zapůjčte si kolo a vyjeďte na kávu

Naše projížďka začíná v informačním centru v Sankturinovském domě (Palackého náměstí 377), kde je možné zapůjčit si kolo s veškerým vybavením a vyrazit na krátký výlet kolem Kutné Hory. Trasa měří zhruba 7 km, převýšení se pohybuje okolo 100 m a zabere vám asi hodinu. Z velké části se stezka vine přírodou mezi poli, odkud je možné pozorovat jak panorama města, tak nedaleké vrcholky Kaňk, Sukov a Kuklík. Na konci trasy se můžete těšit na příjemné osvěžení v pražírně kávy Kávy pitel v obci Přítoky u Kutné Hory.

Kudy se dát:

Z Palackého náměstí se vydáme po cyklotrase 0091 ulicí Vladislavova, pokračujeme ulicemi Na Sioně a Zvonařská a dále přes přechod do ulice Hloušecká. Zde z cyklotrasy odbočíme na prvním rohu doleva vzhůru po pěšině mezi zahradami až k ulici Česká. Zahneme opět doleva směrem do centra Kutné Hory a před křižovatkou se dáme slepou ulicí Ku Ptáku, kde navážeme na cyklotrasu 0106. Z ulice U Havírny pojedeme dále po pěšině kolem Sklenářova dolíku, kde je možné si na chvíli odpočinout u pěkného venkovního posezení. Cyklotrasa pokračuje vzhůru mezi poli až k rozcestníku U Bezhlavého Jana. Po cestě k rozcestníku je možné zahlédnout vpravo v poli tzv. Kamennou bábu – robustní kříž, který tam podle legendy za trest vláčela chamtivá vdova. U Bezhlavého Jana zahneme vlevo a po asfaltové silnici dojedeme až ke křižovatce, na které se dáme k obci Přítoky. Již zmíněná pražírna kávy Kávy pitel s kavárnou U Michaela
se nachází v tamní tvrzi. Mimo výběrové kávy je zde možné občerstvit se i dobrou limonádou, nebo dortíkem během víkendu a v příjemném prostředí načerpat síly na cestu zpět do Kutné Hory.

Na zpáteční cestě se vrátíme na křižovatku, od které jsme přijeli a pokračujeme rovně po silnici lemované alejí vysokých stromů. Po chvíli dorazíme k odbočce vpravo na malou polní pěšinu, ze které se dostaneme na asfaltovou silnici. Sjedeme doleva a dolů po panelové cestě, odkud se nám opět naskytnou krásné výhledy do krajiny. Panelová cesta nás dovede až k ulici Tachovská, ze které poté odbočíme vlevo do ulice Tyršova. Pokračujeme doprava ulicí Želivského, dále vlevo ulicí Na Trávníku a nakonec zpět do ulice Ku Ptáku. Zde se opět napojujeme na cyklotrasu 0106, která nás provede ulicí Česká. Následně odbočíme vpravo na Václavské náměstí a do ulice Lierova. Odtud již sjedeme Husovou ulicí dolů až na Palackého náměstí, odkud jsme vyráželi.

Dejte nám vědět, jak se vám výlet líbil a sdílejte své zážitky na Instagramu s hashtagem #visitkutnahora.

Text i mapa trasy k tisku na A4 zde → Zapůjčte si kolo a vyjeďte na kávu, soubor typu pdf, (636,9 kB)

 

Home » Destinace » Sport & volný čas » Tipy na výlet (pěšky, na kole, autem) » Zapůjčte si kolo a vyjeďte na kávu

Nahoru