Mobilní aplikace a geolokační hry

Skryté příběhy - mobilní aplikace

Už jste slyšeli o tom, že si u nás v Kutné Hoře můžete s dětmi zahrát pátrací hry SKRYTÉ PŘÍBĚHY? 

Zapojte se do první hry a vydejte se s námi do roku 1702 na misi „Santini a kostlivci“. Architekt Santini má noční můry a potřebuje vaši pomoc, jinak nedokončí stavbu kostela Nanebevzetí panny Marie a sv. Jana Křtitele! Hra začíná hned u tohoto kostela. Na trase dlouhé 3,6 km se zaposloucháte do příběhu, který vám bude vyprávět samotný architekt Santini. Spolu s dětmi si užijete skvělou zábavu při plnění drobných úkolů.

Druhá hra "Čokodrama" vás seznámí s veleúspěšnou čokoládovnou, která krachuje, protože v čase války nic nefunguje jako dřív. Pomůžet ji zachránit?

A jak na to?

Skryté příběhy jsou mobilní aplikace s geolokační hrou pro rodiny s dětmi již od 6 let věku. Stáhněte si ji zdarma do mobilu a vydejte se na jeden z mnoha výletů, které tato aplikace nabízí po celé České republice.

Zažijete úžasnou rodinnou zábavu, která zcela změní Váš pohled na to, jak má vypadat dobrý rodinný výlet.

Výletní trasy vedou mnoha významnými i opomíjenými místy. Díky hře se přenesete do minulosti a spolu s dětmi budete poslouchat hlas konkrétní historické postavy spjaté s daným místem, která Vám bude na každém zastavení vyprávět kousek svého příběhu. Společnosti Vám bude dělat malý To-to, návštěvník z budoucnosti, který Vám a Vašim dětem bude dávat úkoly a otázky. Vrátíte se v čase do zásadních okamžiků našich dějin a splněním úkolů pomůžete hrdinovi příběhu vyřešit problém. Více na www.skrytepribehy.cz.

Aplikace Skryté příběhy - trasa Santini a kostlivci

Geocaching – geolokační hra

GEOCACHING je rozšířený po celém světě. I Kutná Hora a její okolí ukrývá mnoho pokladů tzv. „kešek“(cache), od „tradiček, multin, mysterek, earthcache, až po noční keš“ a pro „ostřílené kačery“ (geocachers) je skutečným rájem!  Při hledání caches v Kutné Hoře či jejím okolí se návštěvníci seznámí se zajímavostmi z historie města a přírodním bohatstvím tohoto místa.

Geofun – geolokační hra

GEOFUN je propracovaná mobilní aplikace pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která vás provede zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech města. Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“, ale v rámci ní plnit i různé úkoly, které vám průvodce během hry sdělí.

Průvodcem hry, která tě provede malebnými zákoutími Kutné Hory, nazvané „Pražský groš“ je detektiv Miller, který má za úkol vyřešit loupež mincí z katedrály v Sedlci. 

Geofun

Questing

Kombinace skautingu a terénní  hry na jejímž konci objevíte poklad. Hra je určená pro malé i velké a zábavnou formou vás provede Kutnou Horou.

Hra pochází ze Skotska a Anglie, kde má dlouholetou tradici a je známá jako „letterboxing”, pod názvem Questing je rozšířena v USA. U nás se pro tuto hru zavedl název hledačka či Questing. Text hledačky vede hráče po trase a seznamuje ho s místním kulturním bohatstvím, nabízí různé indicie a při jejich správném rozluštění dovede hráče k pokladu. Toto propojení zábavy a poučení přinradost všem, bez rozdílu věku.

V současné době se Kutná Hora pyšní již čtyřmi pátracími stezkami. První vás obeznámí s historií města a prací kutnohorských havířů „Po stopách havířů“, druhý shrnuje ve zkratce nejznámější kutnohorské pověsti „Za kutnohorskými pověstmi“, třetí vás provede malebnou přírodou a po stopách zajímavých míst v okolí Kutné Hory „Okolo Kutné Hory“ a čtvrty vás provede v čase od pravěku po současnost "Poznej dědictví Kutné Hory". Letáčky potřebné k putování jsou k vyzvednutí v informačním centru Města Kutná Hora nebo na webu v rubrice ke stažení.

Home » Destinace » Ubytování & služby » Průvodce » Mobilní aplikace a geolokační hry

Nahoru