Mapa trasy pro vozíčkáře

Vytipovali jsme pro vás bezbariérovou trasu v jednom z nejkrásnějších měst České republiky!

Navštívit zajímavá města a místa, není pro některé z nás vůbec jednoduché. Kutná Hora je vysněným cílem mnohých turistů, proto jsme se rozhodli pomoci těm, kteří musí denně překonávat bariéry.

Historická města jsou většinou pro vozíčkáře, osoby se sníženou pohyblivostí, ale i pro maminky s kočárky, celkem obtížným terénem. Proto jsme se rozhodli alespoň částečně pomoci také těmto turistům při rozhodování, zda mohou Kutnou Horu bez obav navštívit. Vytipovali a zdokumentovali jsme takovou trasu, která osobám s elektrickým, ale i manuálním vozíkem maximálně usnadní pohyb po stříbrném městě. Trasa je zanesena do přehledné mapky, kterou doprovází série detailních fotografií celé trasy. Každá ulice trasy je nafocena tak, aby si turisté na vozíku mohli ještě před cestou k nám alespoň vizuálně prověřit terén.

V mapce jsou zanesené dva okruhy. První okruh (modrá linka) představuje trasu centrem města Kutná Hora. Pro zájemce jsme připojili i druhý okruh (červená linka), který vede od informačního centra v Kutné Hoře – Sedlci do historického jádra města.

Většina trasy má bezbariérové nájezdy na chodníky, v některých ulicích města jsou bohužel ještě stále bariéry. Zanesli jsme je do již zmíněné mapy, aby o takových úsecích vozíčkáři věděli předem a překážku mohli popřípadě objet částečně po silnici (přerušovaná čára). První okruh (po centru města) měří přibližně  2,77  km. Druhý okruh (ze Sedlce do centra města) měří cca 2,5 km.

V mapce jsou zaneseny i bezbariérové památkové objekty, bezbariérová ubytovací zařízení či parkoviště.

Pro vozíčkáře jsou přístupné následující památky: Chrám sv. BarboryJezuitská kolej - Galerie Středočeského kraje (GASK).

Kutná Hora a její okolí nabízí víc, na vrchu Kaňk se nad stříbrným městem tyčí jedná z mála českých bezbariérových rozhleden. Na terase tzv. „Havířské boudy“ se pak i vozíčkáři přesvědčí o tom, že na Kutnou Horu a její okolí „jeden den nestačí -:)"!


pdf.png 2018 Mapa trasy pro vozíčkáře / CZ / tisk A3 (1,5 MB)

Fotodokumentace první trasy (modrá linka v mapě pro vozíčkáře)
Okruh centrem města Kutná Hora:

Home » Destinace » Bez bariér » Mapa trasy pro vozíčkáře

Nahoru