Objevte kouzlo Čáslavska II.

Z Kutné Hory se vydejte po silnici číslo 2, směrem na Pardubice. Nejprve projedete obcí Nové Dvory. Po levé ruce Vás zaujme areál někdejšího zámku (dnes škola) a bývalého dominikánského kláštera.

Pokračujte stále rovně, po chvilce přijedete do obce Svatý Mikuláš. Nenechte si ujít návštěvu zámku Kačina, který patří mezi nejvýznamnější empírové stavby v Čechách. V expozici se seznámíte s historií rodu Chotků, můžete nahlédnout do zámekcé kuchyně, konírny, mrazírny, knihovny či zámeckého divadla. Procházka po rozsáhlém zámeckém parku je opravdovým balzámem pro duši. Na zámku se také konají pravidelné letní kostýmované prohlídky a řada dalších skvělých kulturních akcí po celý rok (www.nzm.cz/kacina).

Ze Svatého Mikuláše pokračujte po silnici číslo 2 a odbočte vpravo do Habrkovic. V Habrkovicích můžete navštívit unikátní soukromý Zoopark Ringelland. Ringelland založili v roce 2008 manželé Ringelovi, spolu se svými syny. Ringelovi působili jako ošetřovatelé v zoologických zahradách (Dvůr Králové, Jihlava) a později jako drezéři exotických zvířat v cirkuse. Během téměř padesáti let vstoupila do života celé rodiny řada zvířat. Největších úspěchů, jak cvičitelských, tak chovatelských, však dosáhli s velkými kočkovitými šelmami. Ringelovi spolu se svými zvířaty vystupovali nejen v České republice a Slovensku, ale i v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a v zemích bývalého Sovětského svazu. Každý den ve společnosti zvířat přináší spoustu neopakovatelných zážitků, o které se s Vámi Ringelovi rádi podělí. V Ringelandu uvidíte kromě majestátných tygrů, i pumu, hrocha Davídka, lamy, dikobrazy, či morčata (www.ringelland.cz).

Z Habrkovic přejedete po silnici č. 33816 do Rohozce a odtud dále po silnici č. 33815 do Žehušic. Na pestrou minulost obce odkazuje celá řada památkových objektů. Mezi nejvýraznější z nich patří zámek, jízdárna, budovy dvora, pivovar, kostel i obora s bílými jeleny. S historií obce je spojen rod Thun Hohensteinů, jeho příslušníci nechali kromě výše uvedených památek vystavět také kostel sv. Marka a zvonici v maurském stylu. Žehušické památky nejsou sice přístupné veřejnosti, velmi působivé jsou však i zvenčí, určitě si vyšetřete čas na procházku obcí.

Z Žehušic se můžete po silnici číslo 338 vydat přes Čáslav zpátky do Kutné Hory.

box_Objevte kouzlo Caslavska II

Home » Destinace » Sport & volný čas » Tipy na výlet (pěšky, na kole, autem) » Objevte kouzlo Čáslavska II.

Nahoru