Z Kutné Hory do Posázaví ...

Z Kutné Hory se vydejte po silnici číslo 126 směrem na Zbraslavice, po chvíli dora­zíte do obce Bykáň, kde můžete navštívit stáj Rozárka, zabývající se hypoterapií, a vychutnat si okolí Kutné Hory v koňském sedle. Před návštěvou je však nutné se objednat  (www.stajrozarka.cz).

Dále pokračujte po silnici číslo 126, až se dostanete do obce Černíny. Tady odbočíte doprava a přijedete k přírodnímu koupališti, rybníku – zvanému „Vidlák". Okolí koupaliště je ideální pro milovníky procházek v lese a houbaře. Silnice číslo 126 Vás pak dovede do městečka Zbraslavice, v němž se nachází rekreační areál U Starého rybníka, kde si kromě vodních radovánek, včetně aqua­zorbingu, můžete protáhnout tělo i v takzvaném „Tarzanově parku".

Kutnohorsko je možné si vychutnat i z ptačí perspektivy, stačí se o víkendu zastavit na místním letišti, odkud můžete podniknout vyhlídkový let do okolí (www.lkzb.cz). 

Ze Zbraslavic je to co by kamenem dohodil do obce Bohdaneč, která se kromě palírny a moštárny pyšní i unikátní rozhlednou Bohdanka, která je se svými 52,2 metry nejvyšší stavbou z takzvaného „kulatého dřeva" v Evropě. 
Z Bohdanče pokračujte po silnici číslo 339 do vísky Tasice, kde můžete navštívit unikátní sklářský skanzen „Huť Jakub", dějiště českého seriálu „Synové a dcery Jakuba skláře". Sklárna v Tasicích byla založena v roku 1796 panem hut'mistrem Ferdinandem Ćapkem. Sklárna patří mezi 12 nejvýznamnějších technických památek v České republice a je přístupná po celý rok. Ve sklárně je také možné zakoupit skleněné výrobky výhradně od českých výtvarníků a sklářů (www.sklarnatasice.cz).

Z Tasic se vydejte směrem na Zruč nad Sázavou. V tomto malebném městečku můžete navštívit zrekonstruovaný zámek s rozsáhlým parkem. V parku se bude líbit hlavně těm nejmenším, k dispozici je totiž „Zábavně naučná stezka rytíře Miloty z Kolowrat". Tato stezka byla stylizována v duchu výchovy mladých rytířů, čemuž odpovídá i výběr jednotlivých herních prvků. Vstup do příkopu pouze s průvodcem, možnost zapůjčení příslušenství (kuželky, meč, štít, seky­ra, luk, šípy, kopí). Nedaleko zámku je unikátní dětské hřiště s kuličko­vou dráhou. Na půdě zručského zámku se nachází jediná stálá expozice panenek v České republice. Zručský region proslavili ševci a obuvníci, proto ve městě najdete také obuvnické muzeum. Asi tak 2 kilometry od Zruče na návrší Mezi cestami můžete vystoupat na dřevěnou rozhlednu zvanou Babka, která je celoročně přístupná.

Tento výlet můžete absolvovat buď autem, vlakem, či na kole. Při vý­letu vlakem však nenavštívíte obce Bohdaneč a Tasice. Trasa je časově náročná. Pokud chcete navštívit všechna místa, doporučujeme naplá­novat výlet na dva dny.

box_Z Kutné Hory do Posázaví
(Huť Jakub v Tasicích)

Home » Destinace » Sport & volný čas » Tipy na výlet (pěšky, na kole, autem) » Z Kutné Hory do Posázaví ...

Nahoru