Seznamte se s Karlem Havlíčkem Borovským

Nejen v Kutné Hoře zanechal tento významný český novinář, spisovatel a básník svou stopu a vy máte teď unikátní možnost se s ním blíže seznámit. Umožní Vám to hned dva projekty, které vznikly k dvoustému výročí narození Karla Havlíčka Borovského (*31. 10. 1821 Borová u Přibyslavi) a propojení  těchto dvou projektů naleznete ve výloze Informačního centra, Kollárova 589, Kutná Hora.

Projekt Hora Žije, připomíná životní příběh, který stojí za touto výraznou osobností devatenáctého století. Proč byl v Kutné Hoře a kde najdeme jeho stopy? Nejen na tyto dotazy zodpoví článek, který je součástí akcí připomínající 200 let od narození Karla Havlíčka Borovského, jež budou probíhat po celý rok. Tento článek naleznete na https://horazije.cz/karel-havlicek-borovsky/. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat také instagram https://www.instagram.com/horazije/ .

Za hranice Kutné Hory se můžete vydat v rámci projektu Cesta epigramů Karla Havlíčka Borovského 2021. Cestu můžete započít u Informačního centra v Kollárově ulici, kde se oba zmíněné projekty propojily a v grafickém zpracování od Hora Žije zde naleznete první epigram. Mapu všech 91 zastavení Cesty epigramů naleznete na www.epigramykhb2021.cz nebo v QR kódu níže. Cesta epigramů Karla Havlíčka Borovského 2021 je otevřena 24 hodin denně za každého počasí do konce roku 2021.

tz. oddělení cestovního ruchu a marketingu Města Kutná Hora

Cesta epigramu QR code.jpg

Home » Destinace » Cestovní ruch » Tiskové zprávy » Seznamte se s Karlem Havlíčkem Borovským

Nahoru