Muzeum knihtisku - KNIHTISKÁRNA

Vítejte v roce 1920!

Rádi vás přivítáme v zážitkové expozici historie knihtisku KNIHTISKÁRNA! Jsme na hlavní turistické trase od Barbory a Jezuitské koleje směrem do historického centra města, rezervace UNESCO.

V Barborské ulici čp. 30, hned vedle Českého muzea stříbra (gotického Hrádku) a stříbrného dolu.

V naší expozici nenajdete nápisy NESAHAT! Nikde žádné ohrádky, ani šňůry. Během prohlídky expozice vás čeká představení několika starých strojů, stručný výklad historie knihtisku se spoustou zajímavých informací a možnost praktického vyzkoušení tradičního řemesla. V doprovodu průvodce si vyzkoušíte některé historické stroje v chodu, jak čas a provozní podmínky dovolí.

Vlastnoručně si vytisknout pohlednici Kutné Hory na sto let starém tiskovém stroji Boston? Žádný problém!  Můžete si to tu zkusit sami a odnést si ji jako originální suvenýr. 

Hravější z vás se přímo v prostorech muzea mohou účastnit skupinových workshopů a tvůrčích seminářů, kde budete mít možnost si tradiční zařízení vyzkoušet na vlastní kůži! Můžete si tak vyrobit svůj vlastní suvenýr, nebo originální dárek. Pro rezervace skupin nás prosím kontaktujte dostatečně předem, abychom pro vás mohli zajistit ty nejlepší podmínky vaší akce.
Tvořivé dílničky pak máme připravené několikrát ročně pro děti i dospělé. Pro aktuální nabídku sledujte prosím náš web, sekci Akce nebo naše sociální sítě.

Expozice je k dispozici v českém a anglickém jazyce. Běžnou prohlídku u nás stihnete za 25-30 minut. Pokud si budete chtít vyzkoušet dobové postupy a technologie na vlastní kůži, vyhraďte si nejméně dvě hodiny, podle předem domluvené rezervace. 

Rádi se s Vámi uvidíme od neděle do pátku v době od 10:00 do 16:00, vč. víkendů a státních svátků nebo v sobotu od 10:00 do 18:00. V termínech, kdy se konají zážitkové prohlídky a dílny s průvodcem na objednávku, se můžeme předem domluvit i na jiných časech.

O expozici Knihtiskárna se dozvíte více na našich webových stránkách: 

www.knihtiskarna.cz a na našem Facebooku a Instagramu!

Těšíme se na vaši návštěvu!

V případě potřeby nás prosím neváhejte kontaktovat na adrese: info@knihtiskarna_cz nebo tel. čísle 734 157 880 (pokladna, funguje v provozní době).

Muzeum Kutná Hora o. p. s. - KNIHTISKÁRNA
Barborská 30, 284 01 Kutná Hora
Tel.: +420 734 157 880
E-mail: info@knihtiskarna_cz
Web: www.knihtiskarna.cz

Home » Destinace » Kultura » Muzea » Muzeum knihtisku - KNIHTISKÁRNA

Nahoru