Mezinárodní hudební festival Kutná Hora bude!

Vážení přátelé,
jsme velmi rádi, že vás můžeme potěšit dobrou zprávou. 

Náš festival v Kutné Hoře jsme v této složité době nezrušili, ale přesunuli na termín 22. – 30. srpna letošního roku. Tou dobou snad již nebudou restriktivní opatření tak omezující. Věříme, že díky vám, milí posluchači, se nám podaří i tuto nelehkou situaci zvládnout.

Plány i termíny většiny festivalů se bortí, my jsme to ale nevzdali! Program jsme museli trochu upravit, ale věříme, že budete spokojeni. Aktualizovaný program a možnost internetového prodeje vstupenek najdete v sekci Program a vstupenky.

Pokud máte již zakoupené vstupenky na některé z koncertů, nabízíme tyto možnosti:

1) vstupenky budou platné a můžete si je nechat na koncerty, které jsou nezměněny

2) vstupenky na koncerty, které se nebudou realizovat, můžete vrátit nebo si vybrat jiný koncert

3) vstupenky vrátit a peníze Vám pošleme zpět

Děkujeme za pochopení, ale věřte, že pro nás i umělce je to velmi velmi těžké období a vážíme si jakékoliv podpory a pochopení.

S úctou

Alena Turková a Jiří Bárta

Nejen klasickou komorní hudbu, ale i projekty na pomezí žánrů, přináší 13. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora. Od 22. do 30. srpna 2020 rozezní sakrální prostory v Kutné Hoře a jejím okolí vynikající hudební osobnosti, které se jen výjimečně setkají na jiných pódiích.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora pod vedením uměleckého ředitele a violoncellisty Jiřího Bárty, patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. Díky svébytné dramaturgii mají posluchači možnost slyšet kromě skladeb světově známých autorů (Mozart, Beethoven, Dvořák, Bach, Schubert, ...) i velmi zřídka uváděné autory (letos to budou např. Kilar, Gubaidulina, Elgar a další). Komorní hudbu Jiří Bárta propojuje a doplňuje o projekty na hranici žánrů. Letos bude mezi takové projekty patřit vystoupení varhanice Kateřiny „Katty“ Chrobokové spolu s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou.

V sérii komorních koncertů se během týdne kromě Jiřího Bárty představí přední sólisté a výjimečná komorní tělesa: klavírista Igor Ardašev, harfistka Jana Boušková, klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka, vokální duo Kchun, violista Karel Untermüller, akordeonistka Jarmila Vlachová, Škampovo kvarteto a další. V rámci závěrečného víkendu mají posluchači možnost slyšet program složený výhradně z děl Ludwiga van Beethovena, od jehož narození si letos připomínáme 250. výročí. Na závěr festivalu tak zazní sonáty pro klavír a violoncello, smyčcové kvartety, ale i symfonická tvorba, jejíž provedení se ujme Komorní filharmonie Pardubice v čele s dirigentem Stanislavem Vavřínkem při závěrečném koncertu v chrámu sv. Barbory.

Festival rozezní prostory chrámu sv. Barbory, kostela sv. Jana Nepomuckého, kaple Božího těla a kostela Zvěstování Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory. 

pdf.pngMFKH 13 - program(800,04 kB)

Vstupenky v prodeji na www.mfkh.cz a těchto prodejních místech:

Kutná Hora – Informační centrum / infocentrum@kutnahora_cz / 327 512 378

Čáslav – Informační centrum / info@meucaslav_cz / 327 300 265

Čáslav – Dusíkovo divadlo / divadlocaslav@seznam_cz / 327 312 139

Kolín – Městský společenský dům / msd.kolin@volny_cz / 731 478 419

Vstupenky jsou také v prodeji i v síti Colosseum ticket

Home » Destinace » Novinky » Mezinárodní hudební festival Kutná Hora bude!

Nahoru