Promítání artových filmů
25. 07. 2025, 19:00
4. 7. | 19:00 hod.
Nezanechat stopy
Polsko, 1983. Zemí otřásá případ Grzegorze Przemyka, středoškoláka, kterého policie ubila k smrti. Film založený na skutečných událostech sleduje příběh Jurka, jediného svědka, který se přes noc stal nepřítelem státu číslo jedna. Represivní režim se snaží využít celý svůj aparát, včetně tajné služby, policie, médií a soudů, aby Jurka a Grzegorzovu matku umlčel.
25. 7. | 19:00 hod.
Carravagiův stín
Itálie roku 1600. Michelangelo Merisi, známý spíše jako Caravaggio, je geniální umělec, který se odmítá podřídit přísným pravidlům Tridentského koncilu, upravujícího zobrazování sakrálních námětů. Když se papež Pavel V. dozví, že Caravaggio používá pro své sakrální obrazy jako modely prostitutky, zloděje a tuláky, pověří tajného vatikánského agenta, aby provedl důkladné šetření.
8. 8. | 19:00 hod.
Arvéd
Jiří Arvéd Smíchovský byl významný hermetik, okultista, vyznavač černé magie a mimořádně vzdělaný člověk s geniální pamětí. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka. Po válce se role otočí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím vzájemné služby však nekončí.
Kontakt: tel.: +420 606 778 353; e-mail: gfj@gfj.cz
Pořadatel: Galerie Felixe Jeneweina Města Kutné Hory, Palackého náměstí 377, Kutná Hora

Typ: Kina
Organizátor: Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory
Místo konání: Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory, Sankturinovský dům, Palackého nám. 377, 284 01 Kutná Hora
Web: http://www.gfj.cz