Operní týden Kutná Hora – 21. ročník mezinárodního hudebního festivalu

25. 06. 2017 - 30. 06. 2017, 00:00

25. 6. | 20:00 hod. ZAHAJOVACÍ VEČER – VIVAT BELCANTO

Nádvoří Vlašského dvora (v případě nepříznivého počasí Městské Tylovo divadlo)

Na nádvoří Vlašského dvora přivítáme sopranistku Evu Urbanovou. V programu věnovaném dílům velkých mistrů opery období romantismu a italského verismu zazní za doprovodu Komorního orchestru Národního divadla v Praze scény z oper G. Verdiho, G. Pucciniho, A. Ponchieliho, P. Mascagniho a dalších. Dirigentem koncertu bude František Drs. Exkluzivní host – Gianluca Zampieri (Itále) – tenor.

Vstupné: kategorie A - 600 Kč (číslované vstupenky), kategorie B - 490 Kč (číslované vstupenky).

 

27. 6. | 20:00 hod. POCTA BAROKU

GASK – zahrady (v případě nepříznivého počasí parkovací dům v těsné blízkosti vodní scény)

Zahradní slavnost naplněna hudbou, tancem, zpěvem a ohňovými efekty typickými pro období baroka. Na vodní scéně v horních zahradách GASK zazní mimo jiné výběr z Vodní hudby a Hudby k ohňostroji G. F. Händla. Představí se sopranistka Lucie Kaňková, vítězka 51. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech a Československý komorní orchestr. Dramaturgii večera a hudební nastudování převzal dirigent František Drs.

Vstupné: 350 Kč

 

28. 6. | 20:00 hod. THE SWINGS

Audienční síň Vlašského dvora

The Swings - pražské vokální kvarteto, které už téměř čtvrt století nabízí originální a v Čechách ojedinělý druh hudební zábavy – stylový vícehlasý jazzový zpěv, inspirovaný a ovlivněný zlatou érou swingu. Na svých živých a zábavných koncertech zpívá kvarteto v doprovodu klavíru, kontrabasu nebo kytary americké i české klasické swingové skladby a písničky v aranžmá „šitých na míru“.

Vstupné: 250 Kč

 

30. 6. | 21:00 hod. ZÁVĚREČNÝ VEČER - MACBETH / G. VERDI

Nádvoří Vlašského dvora (v případě nepříznivého počasí Městské Tylovo divadlo)

Slavná opera G. Verdiho - Macbeth jistě najde v prostoru nádvoří Vlašského dvora dokonalou kulisu.

Představení se bude konat v provedení operního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni a jeho hostů, v hudebním nastudování dirigenta Jiřího Štrunce a režijním pojetí ředitele divadla Mgr. Martina Otavy. Pro potřeby festivalu se režie ujal šéf opery DJKT Mgr. Tomáš Pilař. Představitelem titulní role bude barytonista Pavel Klečka, v roli Lady Macbeth vystoupí Ivana Veberová.

Vstupné: kategorie A - 600 Kč (číslované vstupenky), kategorie B - 490 Kč (číslované vstupenky), kategorie C – 290 Kč (nečíslované vstupenky).

 

Abonentní vstupenka: kategorie A – 1600 Kč, kategorie B – 1400 Kč

 

Předprodej vstupenek v Informačním centru Města Kutná Hora (Palackého nám. 377) a v Městském Tylově divadle (Masarykova 128).

 

Festival se koná pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové

a starosty města Kutné Hory Bc. Martina Starého, za finanční podpory Středočeského kraje a Města Kutná Hora.

Změna programu a obsazení vyhrazena.

 

2032-plakat-ot-2017.jpg

Typ: Festivaly

Web: http://www.opernityden.cz