Zažít město jinak 2021

18. 09. 2021, 09:00

*SOUSEDSKÁ SLAVNOST ZAŽÍT MĚSTO JINAK V KUTNÉ HOŘE*

Přijďte se setkat se svými sousedy, popovídat si při společné snídani, užít si workshopy nebo si jen užít centrum města za zvuků hudby.

Prožili jsme naprosto bezprecedentní období, karanténu, během které jsme měli šanci vnímat naše životy odlišně. Zažít město skutečně a nejen na jeden den z úplně jiného úhlu. Známý prostor se ocitl v neznámém kontextu. Od města bez lidí jsme možná chtěli něco jiného než normálně. Někteří z nás měli během tohoto výjimečného období čas přibrzdit, možná se i úplně zastavit a něco si uvědomit. Právě tak často vznikají nové věci. A k takovému zastavení a uvědomění si vás chceme přimět ještě jednou – během zářijových slavností Zažít město jinak.

V Kutné Hoře slavnost proběhne podruhé a vybrali jsme pro ni opět lokalitu Dačického náměstí, kde sídlí skvělé podniky Kavárna na Kozím plácku a Restaurace V Ruthardce. Letos však nezůstane jen u této lokality, brzy představíme další informace. Těšte se!

Proč Dačického náměstí? Záborem neomezíme hlavní dopravní tepnu centra města, v okolí bydlí místní, fungují zde fantastické podniky, ale zároveň tudy projíždí a parkuje poměrně velké množství aut. Přijďte se podívat, jak Dačického náměstí vypadá bez nich.

Cílem akce je ukázat, že i ulička či náměstí v Kutné Hoře může sloužit chodcům, cyklistům, místním, kolemjdoucím. V sobotu 18. září všem těmto skupinám ustoupí stranou silniční provoz a náměstí se otevře všem příchozím občanům.

Těšíme se, že si s námi slavnost užijete! Program akce budeme postupně doplňovat.

V případě vyjádření podpory, nápadu na spolupráci nebo čehokoliv jiného nám napište zprávu tady na FB nebo na mail info@horazije.cz.

9533-zazit-mesto-jinak.jpg

Typ: Festivaly

Organizátor: Zenárna z.s.

Místo konání: Dačického nám. 284 01 Kutná Hora

Web: http://www.horazije.cz