Mše za mír

23. 10. 2021, 18:30

V sedlecké katedrále zazní Jenkinsova „Mše za mír“

V sobotu 23. října v 18:30 se bude v katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele konat koncert, na kterém budou účinkovat spojené sbory Schola Čáslav, Mamáter Poděbrady, Vox Bohemica Český Brod, Karlovarský pěvecký sbor, Zpěvácký spolek Hlahol Praha a Symfonický orchestr Vox Bohemica. Jako sólisté vystoupí Lucie Silkenová, Petra Vondrová, Josef Brinzák a Martin Vodrážka. Společně budou interpretovat skladbu The Armed Man („Mše za mír) od Karla Jenkinse. Koncert je součástí Podlipanské hudební slavnosti, v rámci něhož se uskuteční ještě další tři koncerty v Českém Brodě.

„Mše za mír“ byla zkomponována britským hudebním skladatelem v roce 1999 a byla původně věnována obětem války v Kosovu. Jedná se o protiválečnou skladbu, která vychází z katolické mše a kombinuje texty z Bible, Mahābhāraty, či islámského adhanu. Celá skladba akcentuje hrůzy války a zároveň vyjadřuje naději, která byla v době vzniku skladby vkládána do nového milénia.

Vstupné na tuto jedinečnou skladbu je dobrovolné a výtěžek se hudebníci rozhodli věnovat sedlecké farnosti na opravu kostnice.

jpg.pngplakát (900,6 kB)

Pořadatel: 
Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec
Kontakt: Informační centrum Kutná Hora – Sedlec
Tel.: +420 326 551 049
E-mail: info@sedlec.info
Web: www.sedlec.info

20655-katedrala-nanebevzeti-panny-marie-a-sv-jana-krtitele-1.jpg

Typ: Koncerty

Organizátor: Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec

Místo konání: Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, ul. U Zastávky, 284 03 Kutná Hora - Sedlec

Web: http://www.sedlec.info