Známe vítězné nápady kampaně #lepsihora

Kutná Hora, 1. listopadu 2016 – 132 tisíc korun na oživení a vylepšení Kutné Hory dávají k dispozici společnost Foxconn, Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora a Římskokatolická farnost  Kutná Hora – Sedlec. Zastřešující organizací kampaně je platforma Lepší místo.

Kampaň na podporu komunitního života v Kutné Hoře chce u kutnohorských občanů probudit zájem o veřejný prostor, vygenerovat od nich nápady na oživení života v Kutné Hoře a v neposlední řadě vybrané nápady zrealizovat. Nejlepší nápady v celkové hodnotě 132 tisíc korun vybrala k realizaci porota v tomto složení:  Michal Batelka a Martina Šklíbová ze společnosti Foxconn, Kamila Dostálová za ŘKF – arciděkanství Kutná Hora,  Karel Koubský st. za ŘKF – Kutná Hora Sedlec a místostarosta Josef Viktora jakožto zástupce města Kutná Hora.

„Jsme jedním z největsích zaměstnavatelů v Kutné Hoře a záleží nám na tom, v jakém prostředí žijí a pracují naši zaměstnanci a jejich rodiny. Kdo jiný, než právě obyvatelé Kutné Hory, by měl přijít s tím, co by se tu mělo zlepšit. V porotě jsme se jednomyslně shodli, že podpoříme nápady, které by se daly shrnout do balíčku s názvem živé město, " uvedl Michal Batelka, HR manažer kutnohoského Foxconnu. A tady je výčet vítězných nápadů: stojan na kola na hlavním nádraží v Kutné Hoře, výsadba stromů s občany ve veřejném prostoru, socha koudelníka a výměna podkladu klouzačky v Malíně. Porota se také rozhodla podpořit Cukrářské slavnosti, které by měly navázat na historickou tradici výroby čokolády v Kutné Hoře, oživily by město, přilákaly další návštěvníky a současně by podpořily zdejší podnikatele.

„Děkujeme všem, kteří své nápady poslali. Živá a aktivní komunita je pro dobře fungující město jedním z největších přínosů. Když se budeme dívat kolem sebe s tím, že věci můžeme ovlivnit a zlepšit, i my pak budeme spokojenější,“ uvedla Kamila Dostálová za ŘKF – arciděkanství Kutná Hora. „Vítězné nápady jsme vybírali tak, aby povzbudily komunitu, aby zasáhly co nejvíce zájmových oblastí a tak usnadnily a zpříjemnily život kutnohorským občanům. To se nám myslím podařilo,“ dodal Karel Koubský st. za ŘKF – Kutná Hora Sedlec.

Město Kutná Hora iniciuje a podporuje mnoho projektů, které vedou k rozvoji města a je pro nás současně velice důležité vědět, co si kutnohorští občané přejí. I proto jsme se k této iniciativě rádi připojili a pokud to bude v našich možnostech, při realizaci jednotlivých nápadů se také zapojíme“, sdělil místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

„Většina nápadů k nám doputovala přes mobilní a webovou aplikaci Lepší místo.  Ale vyšli jsme se kutnohorských zeptat na jejich podněty i do ulic, do kaváren nebo například na Foxfestival,“ uvedl Petr Steklý z Lepšího místa. „Lidi často naše otázka, co by chtěli ve veřejném prostoru zlepšit, zaskočila, ale věřím, že si pomalu začnou zvykat, že veřejný prostor je jejich, že je nás všech a že záleží jen na nás, v jakém městě budeme žít“.

Více na www.lepsimisto.info/lepsi_hora, www.foxconn.cz a Facebookových stránkách Foxconnu a Lepšího místa.

Kontakt:
Kamila Drtilová
E-mail: kamila.drtilova@lepsimisto_cz (E-mail:%20kamila.drtilova@lepsimisto_cz)
Tel. :737 724 283
www.lepsimisto.cz

Dagmar Krausová
Manažerka komunikace Foxconn CZ
Tel.: +420 737 235 097  
E-mail: dkrausova@emea_foxconn_com

TZ Foxconn Lepsi Hora (pdf 943,42 kB)

Lepší Hora porota

Foto ze zasedání poroty při výběru vítězných nápadů (archiv Lepšího místa)

Home » Destinace » Novinky » Známe vítězné nápady kampaně #lepsihora

Nahoru