Výsledky dubnové výzvy Deset tisíc kroků

V dubnu se Kutná Hora podruhé zapojila do výzvy Deset tisíc kroků a navázala tak na úspěch z podzimu roku 2021. Cílem výzvy je kromě přidání sportovních aktivit do našeho života také snížení počtu automobilů ve městech a všeobecně vyšší pozornost a vnímavost k okolí, které při chůzi míjíme.

Oproti minulému kolu, které bylo pro Kutnou Horu ve výzvě premiérou, si město v celkovém pořadí všech zúčastněných měst polepšilo a z 10.místa poskočilo na 9.místo. „Umístění Kutné Hory je krásným úspěchem, zvláště když vezmeme v potaz, že celkem se v dubnu do výzvy zapojilo celkem 91 měst a obcí. Celá výzva ale samozřejmě není jen o úspěchu, ale o radosti z pohybu a také o překonávání svých limitů. Pro někoho může být motivací počet kroků z předchozího dne, pro někoho výsledky jeho kolegů z týmu. Podle výsledků a počtu zúčastněných věřím, že Kutnohoráci budou rádi pokračovat i v dalších kolech výzvy“ říká Kristýna Šimonová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů a koordinátorka akce.

Patrný je také větší zájem o tuto sportovní výzvu, v dubnu se aktivně zapojilo celkem 154 chodců, o 33 více než na podzim, a díky svým individuálním nebo týmovým výkonům nachodili dohromady 38 937,66 km. Novinkou bylo i přidání nové kategorie nejlepší školní tým motivující žáky a studenty k vyšší fyzické aktivitě a týmové spolupráci.

Slavnostní předání cen vítězům kategorií proběhne ve středu 25.května 2022 v 18:30 na nádvoří Vlašského dvora. Účastníci předávání jsou dále srdečně zváni do kaple svatého Václava a Ladislava na koncert, který na předávání cen přímo navazuje v 19:00.

Město Kutná Hora předá ocenění nejlepším účastníkům v těchto kategoriích (jména jsou uvedena dle registrovaných profilů ve výzvě):

3 nejlepší ženy:

1. Lada Trnková

2. Radka Bulánková

3. Ivona Pařízková (Ivon)

 

3 nejlepší muži:

1. Jan Gargula (Johnie Walker)

2. Petr Zalužanský

3. Aleš Kerner (MontyKH)

 

Nejstarší účastník:

Eva Kohoutová (Stará sova)

 

Účastník s nejvyšším počtem nachozených km:

Jan Gargula (Johnie Walker)

 

Nejlepší tým:

Prostě běž! KH

 

Nejlepší školní tým:

SPŠ KH E1A

 

Všem srdečně gratulujeme!

https://www.desettisickroku.cz/

Home » Destinace » Novinky » Výsledky dubnové výzvy Deset tisíc kroků

Nahoru