Tylova herecká škola slavila páté narozeniny

Zajímavou uměleckou podívanou se stal galavečer k pátému výročí existence Tylovy herecké školy. Mladí herci si dali dostaveníčko v sobotu v podvečer na Malé scéně Tylova divadla. V takřka dvouhodinovém programu divákům předvedli v rychlém sledu nejen malou vzpomínku na první krůčky některých z nich při úvodním setkání 15. února 2013, ale nabídli také ukázky z odehraných i chystaných divadelních představení.

Obecenstvo se tak záhy ocitlo mezi čerticemi z pohádky Buchty v pekle, které večírek odstartovaly svými popletenými písničkami. Následoval návrat do Panství pana Norise, komedie, která slavila úspěch v minulém roce v původním i volném pokračování. Naopak pohledem do blízké budoucnosti byla scéna z připravované autorské teenagerovské hry Písnička pro SuperHvězdu a ukázka z tragikomedie Zlomatka. Ta bude mít premiéru 24. března. Čerstvými inscenacemi Ve starém skladu se svítí a Když se zhasne zavedli aktéři divadelních her diváky nejprve do opuštěného skladiště a v zápětí na vánoční večírek.

Herecká škola pedagoga a herce Václava Veselého se věnuje také filmové tvorbě. Na stříbrném plátně tak během programu zazářila mezinárodně oceněná Dívka s knihou, následovaná nejnovějším snímkem Max. Před poslední divadelní ukázkou z komedie Woodyho Allena Central Park West, plánované v premiéře již na 2. března, se na scéně odehrál slavnostní ceremoniál. Při něm mladí herci odhalili logo Divadla za oponou, kterým se od nynějška budou prezentovat při uvádění svých divadelních představení.

 

Vážení diváci a příznivci Divadla za oponou.

Velice se omlouváme, ale onemocnění herce zapříčinilo, že musíme odložit premiéru tragikomedie Maria Gelardiho Zlomatka. Představení se mělo uskutečnit v sobotu 24. března v 19 hodin na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře.

Zahrajeme vám ho v náhradním termínu v pátek 27. dubna v 19 hodin. Rezervované a zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě, že vám náhradní datum nevyhovuje, obraťte se prosím na paní Markétu Petránkovou v pokladně Tylova divadla.

Kontakt: 734 854 219, 327 562 844, e-mail: marketing@divadlo-kutnahora_cz

 

divadlo_za_oponou_plakaA3t_central_park_west (3).jpg

 

 

A3_VESTAREM_SKLADU_SE_SVITI (4).jpg

zlomatka (1).jpg

Home » Destinace » Novinky » Tylova herecká škola slavila páté narozeniny

Nahoru