Středočeský kraj a hlavní město Praha stvrzují spolupráci v cestovním ruchu

K prvnímu praktickému kroku spolupráce mezi Středočeským krajem a hlavním městem Prahou dochází při podpisu Memoranda, jímž se zavazují obě Centrály cestovního ruchu – tedy Prague City Tourism (PCT) a nedávno vzniklá Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR).

Obě organizace si budou zatím po dobu tří let pomáhat na veletrzích, při fam a press tripech pro novináře a cestovní kanceláře a tam, kde to bude oboustranně výhodné, si budou navzájem společnými partnery v příjezdovém turismu. Středočeský kraj se bude snažit nabídnout zajímavé možnosti pobytu i ubytování mimo Prahu a Praze se uleví odlehčením turisty přeplněného centra.

Memorandum bylo podepsáno na 215. Žofínském fóru, kterého se zúčastnili nejvyšší představitelé obou krajů, hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, radní pro cestovní ruch v hl. městě Praze Jan Wolf, ředitelka odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj Renata Králová a řada dalších. Hlavním tématem fóra byl Středočeský kraj a rozvoj cestovního ruchu. Memorandum podepsali ředitelé obou organizací – ředitelka SCCR Nora Dolanská a za PCT statutární zástupce Petr Slepička.

„Podpisem memoranda vyjadřujeme vzájemnou vůli a důvěru k oboustranné spolupráci mezi významnými kraji České republiky na poli cestovního ruchu“, řekla u příležitosti podpisu memoranda Nora Dolanská, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

„Velmi mě těší velký zájem a ochota spojit síly tam, kde to bude možné. Středočeská centrála cestovního ruchu je pro nás důležitým partnerem, kterého si velmi vážíme. Jsem rád, že jsem měl možnost memorandum stvrdit svým podpisem, a těším se na budoucí spolupráci“, řekl Petr Slepička, statutární zástupce Prague City Tourism.

 

Středočeská centrála cestovního ruchu

Tomáš Pospíšil

PR, média

Husova 156/21 / Praha 1 / 110 00

T +420 220 190 441

M +420 731 206 536

E tomas.pospisil@sccr_cz

www.centralbohemia.eu

Prague City Tourism

Barbora Hrubá

tisková   mluvčí

Arbesovo   náměstí 70/4 / Praha 5 / 150 00

T   +420 221 714 138

M   +420 777 355 999

E   b.hruba@prague_eu

www.prague.eu

TZ podpis memoranda Praha Středočeský kraj_31 10 2017 (pdf 183,4 kB)

Home » Destinace » Novinky » Středočeský kraj a hlavní město Praha stvrzují spolupráci v cestovním ruchu

Nahoru