Slavíme úspěch!

Slavíme úspěch!

Na Mezinárodním filmovém festivalu Tourfilm jsme získali ocenění!

V pátek večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů 50. ročníku festivalu Tourfilm v karlovarském hotelu Pupp. Naše město s videem Kutná Hora in Pictures získalo v národní soutěži čestné uznání (2. místo) v kategorii Tour Region Film – propagační spoty do 10 minut.

O možnosti soutěžit jsem se dozvěděla už loni. Předávání cen totiž probíhalo v rámci Fóra cestovního ruchu, které pořádá agentura Czech Tourism. Dala jsem si za cíl, že za rok nebudeme už jen sedět v publiku, ale zařadíme se mezi vítěze.

Nejprve se nám podařilo získat peníze od Středočeského kraje, které jsme na video mohli použít.

Za tuto možnost děkujeme!

Uzávěrka soutěže přišla ale dříve, než jsme čekali. Na natočení videa jsme měli jen 14 dní.

Oslovila jsem s nabídkou spolupráce Ondřeje Soukupa z KH filmin, který byl z této příležitosti upřímně nadšený. „Vždycky jsem tohle chtěl pro Kutnou Horu natočit, jen jsem na to neměl čas. Teď když to bude práce, moc se na to těším.“ To byla jeho první reakce.

Obsah videa jsme dali dohromady během jednoho odpoledne. Ondřej je srdcař, chtěl ukázat to nejlepší z Kutné Hory a termín soutěže stihnout. I díky vstřícnosti provozovatelů památek a organizátorů akcí se nám to nakonec podařilo!

Ze zákulisí natáčení nám Ondřej poslal fotku, na které má ustláno na lavičce u kostela sv. Jakuba, kde kvůli nočnímu záběru trávil celou noc. A asi málokomu z vás trvalo projití Barborské ulice celých 5 hodin. Tak dlouho totiž Ondřej získával neodolatelný hyper timelapse s pohledem na chrám sv. Barbory. Úprava takového záběru zabere pak i více než jeden den.

Velkolepou hudbu pro toto video složil produkční Marek Nedvěd, s ním a Ondřejem jsme cenu nakonec v pátek večer převzali. Cíl byl splněn, máme radost a týmu KH filmin gratulujeme k pracovnímu úspěchu.

Za rok budeme první! :) 

Autor: Eliška Tivodarová

Video neláká jen na památky, ale také na kulturu, jídlo a pití!

K vidění tady: https://www.youtube.com/watch?v=aJSJ_aanO_E

Tourfilm

Home » Destinace » Novinky » Slavíme úspěch!

Nahoru