Sedlecké památky se opět otevírají veřejnosti

Po více než dvou měsících se obě sedlecké památky, kostel Všech svatých s kostnicí a UNESCO katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, znovu otevírají svým návštěvníkům. Společně s nimi i pokladny v boční části budovy sedleckého IC, v nichž je možné zakoupit vstupenku do obou památek.
Otevírají se také veřejné toalety na Zámecké ulici. Prozatím však zůstává uzavřeno sedlecké Informační centrum, veškeré informační služby však budou poskytovány z prostorů pokladen. Důvodem tohoto kroku je snaha chránit zdraví návštěvníků i zaměstnanců.
Vzhledem k očekávanému propadu návštěvnosti stanovil správce památek zkrácenou otvírací dobu v květnu a červnu, a to od 10:00 do 17:00 hodin. V případě turistického zájmu však bude otvírací doba památek prodloužena na původních 9:00 – 18:00.
Práce na obnově kostnice nadále pokračují, nijak však nebudou limitovat turistický provoz. Pole, ve kterém stála nyní rozebraná pyramida, bude opatřeno transparentní látkou a veškeré probíhající práce tak budou pro návštěvníky dobře viditelné. V tajemném podkroví katedrály Nanebevzetí Panny Marie mohou návštěvníci zhlédnout nově nainstalovanou výstavu místních umělců s názvem Světlo a tma. Malby, kresby, fotografie, paličkovaná krajka a jiné umělecké artefakty vznikaly na různých kroužcích v Domě dětí a mládeže Dominik. Výstavě vévodí čtyřmetrová křídla zavěšená na kůru. Křídla vznikla při spolupráci školních organizací a veřejnosti Kutné Hory a blízkého okolí a jsou plná přání a poselství.
Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec v souladu s legislativou nakoupila dostatek ochranných pomůcek a dezinfekce a otevřené provozy opatřila plexisklovou zástěnou tak, aby nedocházelo k přímému kontaktu zaměstnanců a návštěvníků. Zaměstnanci kostnice budou instruování vpouštět návštěvníky do dolní kaple kostnice v maximálním počtu 90 lidí, v katedrále pak 100.
Nadále platí možnost zakoupit speciální vstupenku #spolecnejiopravime na www.sedlec.info, která je platná na tři roky od zakoupení a opravňuje ke vstupu do kostnice i do blízké katedrály Nanebevzetí Panny Marie. 
Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec
Kontakt: Informační centrum Kutná Hora – Sedlec
Tel.: +420 326 551 049
E-mail: info@sedlec_info
Web: www.sedlec.info
Home » Destinace » Novinky » Sedlecké památky se opět otevírají veřejnosti

Nahoru