POHÁDKOVÉ LÉTO NA KAČINĚ

Prožijte pohádkové prázdniny v Národním zemědělském muzeu na Kačině! Pro děti i dospělé jsou zde každý čtvrtek připravena představení v zámeckém parku, páteční večerní návštěvy v komnatách hraběnky Sidonie i víkendové prohlídky Kačiny s tajemným Duchem Rudlou.

Pohádkový zámek Kačina – Od 6. července až do 31. srpna se můžete společně s pohádkovou babičkou vydat na prohlídku zámeckého parku. Na cestě se setkáte nejen s komteskou a panským hajným, ale také s Červenou Karkulkou, číhajícím vlkem i Jeníčkem a Mařenkou, kteří hledají cestu domů. Uvidíte, jak to vypadá, když se řekne, že "se čerti žení", i jak za darovanou buchtu pohádkový dědeček plní vaše přání. Začátek představení je každý čtvrtek vždy od 11 a 14 hodin, pohádková procházka trvá zhruba hodinu a půl. Program připravují studenti herectví, produkci zajišťuje Tylova herecká škola. Max. kapacita je 50 osob.

Na návštěvě u hraběnky Sidonie – Doba, kdy se na zámku Kačina pořádaly noblesní plesy a velkolepé zahradní slavnosti, je dávno pryč, genius loci bílého empírového zámku v zeleni parku však přetrvává dodnes. Staňte se i vy na chvilku hosty hraběnky Marie Sidonie Chotkové a nechte se doprovázet nejkrásnějšími místy jejího sídla. V zámecké knihovně můžete nahlédnout do dobových módních žurnálů, v dámských salónech vyslechnete příběh lásky Sidonie a Rudolfa, v konírně se dozvíte, jak těžké bylo sedět v dámském sedle, v divadle uslyšíte úryvky z divadelních her, které psali sami Chotkové. Součástí procházky je svatebně vyzdobená kaple, bylinková zahrádka i rozkvetlý zámecký skleník. Scénky ze života na zámeckém sídle bude předvádět Soubor historického tance Salome. Prohlídky se konají v pátek 28. 7., 25. 8. a 22. 9. vždy od 18.00 hodin. Max. kapacita je 50 osob.

Prohlídky s Duchem Rudlou – Stejně jako na dalších devíti místech v České republice se můžete i na Kačině zúčastnit celorepublikového putování po hradech a zámcích "Otevřte 13. komnatu". Tajemný průvodce Rudla, který představuje Rudolfa Karla Chotka, vnuka zakladatele zámku, vás bude jako pozorný hostitel provázet zámkem po celé léto. Nabídne vám život plný společenských zábav, divadelních představení, plesů i dalších kratochvílí, které v oněch dobách provázely pestrý život zámeckého panstva i jeho hostů. Dozvíte se například, proč malí šlechtici a šlechtičny nemohli stolovat ve velké jídelně, co museli splňovat zájemci o službu na zámku, jaké společenské hry provázely denní program i další drobné klípky ze zámeckého života na Kačině.

Rozluštíte-li kvíz na hrací kartě, kterou při prohlídce obdržíte, získáte jeden z klíčů k pověstné 13. komnatě. Prohlídky se konají celé léto od pátku do neděle v 10.10, 12.10, 14.10 a 15.50, délka prohlídky cca 1 hodina.

„O prázdninách chceme návštěvníkům nabídnout zábavnější pojetí prohlídek. To je založené na větší komunikaci s výletníky, jejich zapojení do výkladu a na hře s fantazií,“ komentuje Pavel Douša, ředitel pobočky Národního zemědělského muzea na Kačině. Empírový zámek, který kromě zámeckých komnat a salónů nabízí prohlídkové okruhy zaměřené na historii venkova, navštívilo loni více než padesát šest tisíc návštěvníků. Pro nevidomé je zde k dispozici také haptická expozice.

Informace o vstupném najdete na www.nzm.cz/kacina.

Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. NZM má kromě budovy v Praze také další čtyři pobočky (Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice). Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je Chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna. 

Kontakt: NZM Kačina, Svatý Mikuláš 51, 284 01 Kutná Hora. Ředitel pobočky Pavel Douša, pavel.dousa@nzm_cz, 724 412 266. Marketingové oddělení NZM: Lenka Martinková, tel. 773 451 012, lenka.martinkova@nzm_cz. Více na www.nzm.cz.

Home » Destinace » Novinky » POHÁDKOVÉ LÉTO NA KAČINĚ

Nahoru