Objekty Českého muzea stříbra otevřeny

„Ve všech našich objektech je připravena bezdotyková dezinfekce rukou, samozřejmostí je monitorování kapacity výstavních prostor, většina pokladen je kryta plexisklem, probíhá průběžná dezinfekce namáhaných povrchů a návštěvní řád byl doplněn o další instrukce - například dodržování rozestupů,“ uvádí ředitelka muzea Světlana Hrabánková.

HRÁDEK Na Hrádku je aktuálně zpřístupněna stálá expozice s rozšířeným obsahem. Původní první okruh, který je přístupný individuálně bez průvodce, obsahuje vnitřní stálou expozici věnovanou vývoji Kutné Hory a životu „stříbrné šlechty“. Tento okruh je obohacen o návštěvu hornické osady, verku a trejvu v exteriéru Hrádku a každý návštěvník si navíc v ceně vstupenky (100 Kč dospělí, 70 Kč děti, studenti, senioři) může vlastnoručně vyrazit pražský groš.

Středověký stříbrný důl zatím není pro veřejnost přístupný. Jeho otevření je plánováno na 1. června.

KAMENNÝ DŮM V Kamenném domě probíhají prohlídky taktéž individuálně a přístupné jsou dvě stálé expozice a rovněž nově připravená výstava s názvem Černé řemeslo - kováři a zámečníci na Kutnohorsku, která je přístupná samostatně nebo volně k zakoupené vstupence do celého objektu (80 Kč dospělí, 40 Kč děti, studenti, senioři). „Kapacita Kamenného domu je 23 návštěvníků, což monitorují průběžně průvodci. Ti také kontrolují kapacitu jednotlivých místností – expozičních prostor v objektu. Zároveň se starají o dodržování předpisů a dezinfikují po každém návštěvníkovi například zábradlí v lapidáriu,“ uvádí Vojtěch Vöros, vedoucí průvodcovské služby muzea. Autorka aktuální výstavy Kateřina Vavrušková k ní připravila pracovní listy. „Pracovní listy byly původně připravovány především pro skupiny dětí z MŠ a ZŠ. Aktuálně jsou ale k dispozici na pokladně Kamenného domu i pro návštěvníky jednotlivce – především rodiny s dětmi,“ uvedla Vavrušková.

TYLŮV DŮM Tylův dům pak nabízí individuální prohlídky dvou stálých expozic a další nově připravenou výstavu s názvem Müllerova mapa Čech z roku 1720. „Müllerovu mapu – mapu, která patří mezi nejkrásnější a nejcennější kartografická díla nejen českých dějin, jsme představili již elektronickou formou na webu muzea. Nyní mohou 25 listů o rozměrech 540x465 mm obdivovat návštěvníci i naživo,“ říká Josef Kremla, autor výstavy.

Otevřeno je také informační centrum muzea a prodejna suvenýrů v Barborské ulici. Služby knihovny fungují na objednání.

 

12. 5. 2020 Mgr. Edita Dvorská marketing a PR | telefon: 739 717 325 | e-mail: dvorska@cms-kh_cz | www.cms-kh.cz

Home » Destinace » Novinky » Objekty Českého muzea stříbra otevřeny

Nahoru