Nové stromy v rámci kampaně #lepsihora už jsou vysazeny

Kutná Hora, 28. listopadu 2016 – První z vítězných tipů kampaně na oživení a vylepšení Kutné Hory je zrealizován. Díky společnosti Foxconn, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora a Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec jsou vysazeny čtyři nové stromy ve veřejném prostoru Kutné Hory.

Výsadba prvního stromu, Břestovce západního, proběhla veřejně v pátek 25. 11. ve 14.00 na náměstí Národního odboje v Kutné Hoře. Další tři stromy byly vysazeny posléze. Magnolie japonská na jaře rozkvete v parku Dr. Milady Horákové a dvě Hlošiny úzkolisté porostou v parku U Kalicha.

„Stromy jsme vybírali tak, aby měly šanci dobře růst v proměňujících se klimatických podmínkách. Jsme rádi, že novými stromy můžeme přispět k oživení Kutné Hory a zlepšit tak prostředí, ve kterém žijí naši zaměstnanci a jejich rodiny,“ uvedla Simona Třískalová z kutnohorského Foxconnu. Za Foxconn přišel v pátek zasadit Břestovec západní také HR manager Michal Batelka, za ŘKF – arciděkanství Kutná Hora dorazila Kamila Dostálová, za město Kutná Hora se dostavili starosta Martin Starý a místostarosta Josef Viktora. Lepší místo, zastřešující organizace celé kampaně, bylo zastoupeno Petrem Steklým a Kamilou Drtilovou.

Myšlenka na výsadbu stromů v Kutné Hoře prošla několika fázemi příprav. Nápad paní Olgy Mazané, která si přála vysadit stromy v oblasti Šipší, doputoval přes aplikaci Lepší místo a byl vyhodnocen jako jeden z vítězných nápadů kampaně #lepsihora. „Stromy ale není možné vysadit vždycky tam, kde by se nám to nejvíce líbilo nebo hodilo. Ve spolupráci s městem Kutná Hora jsme proto vytipovali místa, na kterých byla výsadba možná,“ vysvětluje Kamila Drtilová z Lepšího místa a dodává, že za pomoc při realizaci patří dík TS Kutná Hora a městu Kutná Hora. Doufejme, že se všem čtyřem novým listnatým přírůstkům bude v Kutné Hoře dařit.

Další vítězné nápady kampaně #lepsihora - stojan na kola na hl. nádraží v Kutné Hoře, úprava dětského hřiště v Malíně, Cukrářské slavnosti a socha koudelníka - budou postupně realizovány do června 2017.

Více na www.lepsimisto.info/lepsi_hora, www.foxconn.cz a Facebookových stránkách Foxconnu a Lepšího místa.

Kontakt:
Kamila Drtilová
E-mail: kamila.drtilova@lepsimisto_cz (E-mail:%20kamila.drtilova@lepsimisto_cz)
Tel. :737 724 283
www.lepsimisto.cz

 

Dagmar Krausová
Manažerka komunikace Foxconn CZ
Tel.: +420 737 235 097  
E-mail: dkrausova@emea_foxconn_com 

Foto z výsadby stromů – zleva Petr Steklý, Kamila Dostálová, Michal Batelka, Martin Starý, Simona Třískalová, Kamila Drtilová, Josef Viktora (archiv Lepšího místa).

 

#lepsihora

 

Home » Destinace » Novinky » Nové stromy v rámci kampaně #lepsihora už jsou vysazeny

Nahoru