Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2020

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora se stal již neoddělitelnou součástí kulturního dění ve městě s vysokou návštěvností z celé ČR i ze zahraničí.

Během realizovaných 12 ročníků od r. 2008 je již tradicí, že se na jeden týden v roce město Kutná Hora stane kolébkou nevšedních profesionálních projektů, které jsou postupně každý večer uváděny v historických prostorách (chrám sv. Barbory, kaple Božího těla, kostel sv. Jana Nepomuckého aj.). Festival má podobu tvůrčí dílny. Posluchači jsou svědky spolupráce hráčů, kteří se jen výjimečně potkají na jiných pódiích. Na koncertech je cítit jejich obrovská radost z hraní. Obsazení souborů je součástí originální dramaturgie a to s přihlédnutím na náročnost celkového konceptu projektu. Tak vzniká ojedinělá atmosféra festivalu s vysokou uměleckou  interpretační úrovní. Uměleckým ředitelem je vynikající violoncellista Jiří Bárta, díky jehož dramaturgii mají posluchači možnost slyšet kromě skladeb světově známých autorů (Mozart, Beethoven, Dvořák, Bach, Schubert ad.) i velmi zřídka uváděné autory (letos to např. budou Chauson, Kilar, Gubaidulina, Elgar ad).

Komorní hudbu Jiří Bárta propojuje a doplňuje i o projekty na hranici žánrů. Letos mezi velmi zajímavé projekty bude patřit vystoupení varhanice Kateřiny Chrobokové (Katty) spolu s Hradišťanem  a Jiřím Pavlicou (11.6. v chrámu sv. Barbory). 

V letošním 13. ročníku oslavíme 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena (1770 – 1827) zařazením do programu všech jeho 32 klavírních sonát, které budou rozděleny do 8 podvečerů. Toto kompletní předvedení představuje jednu z nejdůležitějších kolekcí hudební historie.

Filmy o Beethovenovi točí Hollywood, stejně tak jako televizní společnosti s přívlastkem Art. Beethovenova hudba uspokojí laika i hudebního intelektuála. Málokterá hudba si zaslouží titul geniální, Beethovenova je geniální ve všech svých etapách i formách.

Srdečně zveme všechny milovníky nejenom Beethovena na 13. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora.

doc.png MFKH 13 - program festivalu (docx, 27,08 kB)

Vstupenky v prodeji na www.mfkh.cz a těchto prodejních místech:

Kutná Hora – Informační centrum / infocentrum@kutnahora_cz / 327 512 378

Čáslav – Informační centrum / info@meucaslav_cz / 327 300 265

Čáslav – Dusíkovo divadlo / divadlocaslav@seznam_cz / 327 312 139

Kolín – Městský společenský dům / msd.kolin@volny_cz / 731 478 419

Vstupenky jsou také v prodeji i v síti Colosseum ticket

Home » Destinace » Novinky » Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2020

Nahoru