Kutná Hora se prezentovala na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze

Na veletrhu se představilo 652 vystavovatelů a to, že zájem o cestování stále trvá, potvrzuje návštěvnost 30.950 osob – z toho 7.520 návštěvníků tvořila odborná veřejnost v oblasti cestovního ruchu.

Letošním čestným hostem a partnerskou zemí veletrhu byla ve své premiérové účasti okouzlující a dynamická Čína s úspěšnou a pestrou prezentací a doprovodným programem. Nováčky byly také Peru, Kazachstán, Palestina a Litva.

Svým bohatstvím se pyšnila i Kutná Hora, která zde byla již tradičně široce zastoupena na expozici Asociace českých cestovních kanceláří.

Ucelené informace o Kutné Hoře zde poskytovaly České muzeum stříbra, obě kutnohorské farnosti, Průvodcovská služba Kutná Hora, Galerie GASK a v neposlední řadě také Informační centrum Města Kutná Hora.

Největší zájem z řad návštěvníků byl o ucelenou image brožuru a průřezový materiál obsahující turistické možnosti v destinaci Kutná Hora a okolí. Velký zájem – stejně jako v Brně - vzbudila prezentace tzv. Questingů (interaktivních průvodců) se zaměřením na rodiny s dětmi. Úspěch měl i nově vydaný přehled tradičních akcí 2016. Časté dotazy také směrovaly k novinkám letošní turistické sezony, tj. plánované otevření Muzea kutnohorských pověstí a strašidel, plánované výstavy v Galerii Středočeského kraje a tzv. Kutnohorský víkend (ucelený zvýhodněný balíček turistických produktů). Nechyběly ani dotazy na netradiční večerní prohlídky a produkce v rámci celo-prázdninového festivalu Kutnohorské léto a na prestižní kutnohorskou akci Královské stříbření Kutné Hory.

Pestrou nabídku turistických možností v destinaci Kutná Hora a okolí tradičně oživil soutěžní kvíz a vystavovatelé oděni do replik historických kostýmů.

Martin Betuštiak
Informační centrum Města Kutná Hora

Home » Destinace » Novinky » Kutná Hora se prezentovala na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze

Nahoru