Kraj mého srdce

Za pět uplynulých let se anketa Kraj mého srdce stala sledovaným a očekávaným kláním krajů České republiky o přízeň široké veřejnosti. Hlasování proběhne on-line formou na turistickém portálu www.kampocesku.cz od 1. listopadu 2017 do 31. ledna 2018. Pořadateli ankety Kraj mého srdce jsou Vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou INCHEBA EXPO PRAHA a pod záštitou Asociace krajů České republiky.

Cílem ankety je mapovat popularitu krajů ČR v deseti kategoriích: LETNÍ DOVOLENÁ; PĚŠÍ TURISTIKA; CYKLOTURISTIKA; FOLKLOR A TRADICE; LÁZNĚ, LÁZEŇSTVÍ, WELLNESS; PAMÁTKY/HISTORICKÁ MÍSTA; ZIMNÍ DOVOLENÁ; VÝLETY S DĚTMI; KONĚ A KOŇSKÉ STEZKY; ZÁŽITKY A ADRENALIN. Hlasující udělují v každé kategorii tři hlasy svým preferovaným krajům. Účastníci ankety tím oceňují jednotlivé kraje podle svých turistických zkušeností v odcházejícím roce anebo podle přání, kam by se chtěli podívat v letech následujících. Na výsledku obliby jednotlivých krajů se projevuje dlouhodobá náklonnost turistů, propagační aktivity krajských úřadů a destinačních společností i zážitky hlasujících z návštěvy jednotlivých míst nebo událostí. Už v minulých ročnících ankety se stalo nepsaným zvykem, že krajské úřady, destinační společnosti a turistická infocentra podporují na svých webových stránkách anketu proklikem do hlasovacího formuláře. Pokud mají dostatečnou návštěvnost svých stránek, mohou tím ovlivnit výsledek hlasování ve prospěch svého regionu. V některých kategoriích se každoročně svádí tuhý boj a o konečném pořadí může rozhodovat i jediný hlas.

Výsledky VI. ročníku ankety Kraj mého srdce budou vyhlášeny a ceny pro vítězné kraje předány 15. února 2018, v první den 27. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Dále budou výsledky zveřejněny na serveru www.kampocesku.cz a v magazínu KAM po Česku – vydání březen 2018.

Partnery ankety, kteří poskytnou ceny pro 10 vylosovaných účastníků z řad hlasujících, jsou: ČESKÁ TELEVIZE EDICE, ČESKÝ ROZHLAS RADIOSERVIS, KARTOGRAFIE PRAHA, BECHEROVKA a VINIUM VELKÉ PAVLOVICE.

Tiskový servis: redakce KAM po Česku

RNDr. Aleš Krejčí, CSc. (ales@kampocesku_cz)

Odkaz na anketu: http://www.kampocesku.cz/anketa

pdf.png TZ Kraj mého srdce 2017 (pdf, 205,41 kB)

Home » Destinace » Novinky » Kraj mého srdce

Nahoru