Kde peníze z fondů EU pomáhají? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

Během září proběhne napříč Českou republikou sedm dnů otevřených dveří u příjemců podpory z evropských fondů. Návštěvníci se mimo otevření běžně nepřístupných provozů mohou těšit na celou řadu aktivit, včetně soutěží pro děti i dospělé, přednášek nebo fotokoutku.

„Minulý rok jsme slavnostně otevřeli pro veřejnost formou Dne otevřených dveří první dva projekty podpořené z evropských fondů – laserové centrum a továrnu na výrobu tradičních českých hraček. Obě akce zaznamenaly enormní úspěch, zúčastnilo se jich celkem přes 5 tisíc návštěvníku. Rozhodli jsme se tedy v otevírání projektů pokračovat, aby se lidé mohli přesvědčit, kam peníze z EU putují a že jsou smysluplně využívané,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková.

Program každého dne otevřených dveří je specifický a odpovídá zaměření daného projektu a lokalitě. Na všech akcích si přijdou na své děti i dospělí. Čeká na ně bohatý doprovodný program zahrnující soutěže, workshopy, přednášky, ukázky výroby a exkurze do běžně uzavřených provozů či fotokoutky. Na každém z dnu otevřených dveří se představí i další příjemci podpory z evropských fondů z okolí. Podrobný program včetně možnosti přihlásit se na kapacitně omezené přednášky a exkurze naleznete po kliknutí na název příjemce dotace.

 

Příjemce

Místo

Datum

Elton hodinářská, a. s. (hodinky PRIM)

Nové Město nad Metují

1. 9. 2018

Čokoládovny Fikar, s. r. o.

Kuřim

8. 9. 2018

Národní technické muzeum

Plasy

8. 9. 2018

Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum

Ústí nad Labem

16. 9. 2018

Rudolf Jelínek, a. s. (výrobce likérů)

Vizovice

22. 9. 2018

Dačického dům (centrum vzdělávání)

Kutná Hora

22. 9. 2018

Integrované výjezdové centrum

Ostrava

29. 9. 2018

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Odbor komunikace, Staroměstské náměstí 6, 110 15 Praha 1, tel.: +420 224 861 177, e-mail: media@mmr_cz, http://www.mmr.cz

doc.png TZ_DoD (docx, 30,19 kB)

doc.png Den otevřených dveří v Dačického domě (docx, 14,51 kB)

 

Den otevřených dveří Dačického dům.jpg

Home » Destinace » Novinky » Kde peníze z fondů EU pomáhají? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

Nahoru