GASK zpřístupní jižní věž jezuitské koleje

Dne 1. dubna se pro veřejnost otevře jižní věž kutnohorské jezuitské koleje, v níž sídlí Galerie Středočeského kraje. Návštěvníci tak budou moci vystoupat až ke svatobarborským zvonům Michal, Ludvík a Barbora. První dva zmíněné, které pocházejí z přelomu 15. a 16. století, byly po rozsáhlých opravách znovu vráceny do věže v říjnu loňského roku. Po svém usazení zní zase Kutnou Horou spolu s mladší sestrou Barborou od 17. listopadu. Z jižní věže se zároveň návštěvníkům naskytne ze čtyř okének u nejvýše položeného zvonu Barbora nádherný výhled na město Kutná Hora.

Věž bude zpřístupněna každý víkend od 2. dubna do 30. září vždy v lichou hodinu. Vstupenky v hodnotě 70 Kč (plné vstupné) a 50 Kč (snížené vstupné) jsou k zakoupení na pokladně GASK a v Infocentru u chrámu svaté Barbory.

„S událostí je spojeno její slavnostní zahájení, které se uskuteční dne 1. dubna od 14 hodin v refektáři GASK. V předpremiéře zde bude promítnut dokument Svatobarborští zvoníci z dílny pana Marka Černého, od 15 a 16 hodin budou následovat komentované prohlídky.

Kontakt: 
Galerie Středočeského kraje, p. o.
Kontaktní osoba: Ing. Alena Sedláčková
Tel.: +420 602 454 457
E-mail: sedlackova@gask_cz
Web: www.gask.cz

Home » Destinace » Novinky » GASK zpřístupní jižní věž jezuitské koleje

Nahoru