GALERIE GASK OTEVÍRÁ SVÉ PROSTORY

GALERIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE (GASK) V KUTNÉ HOŘE ZNOVU OTEVŘE VEŘEJNOSTI SVÉ PROSTORY V ÚTERÝ 12. KVĚTNA 2020. PROVOZ ZAHÁJÍ PRODLOUŽENÍM DIVÁCKY ÚSPĚŠNÉ VÝSTAVY JIŘÍHO TRNKY / V ZAHRADÁCH IMAGINACE. V RÁMCI TÉTO ATRAKTIVNÍ VÝSTAVY, KTEROU ZHLÉDLO VÍCE NEŽ PADESÁT TISÍC NÁVŠTĚVNÍKŮ, BUDOU PŘIPRAVENY KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY S MATYÁŠEM A JANEM TRNKOVÝMI, VNUKEM A SYNEM JIŘÍHO TRNKY. V GALERII BUDOU SOUČASNĚ PRODLOUŽENY I DALŠÍ VÝSTAVY – JAROSLAVA SEVEROVÁ / NEJISTÉ SKUTEČNOSTI, ARTIKL / SEDM LET S UMĚNÍM A VÝSTAVA SRDCE VELKOMĚSTA II. NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH GALERIE PAK I NADÁLE POBĚŽÍ ON-LINE SERIÁLY – PREZENTACE SBÍREK ON-LINE, PODCASTY K JEDNOTLIVÝM DÍLŮM ZE SBÍREK ČI ON-LINE PROGRAMY LEKTORSKÉHO CENTRA. NÁVŠTĚVNÍCI MOHOU KROMĚ GALERIJNÍCH PROSTORŮ VYUŽÍVAT I PROSTRANSTVÍ ZAHRAD, KDE BUDE OTEVŘENA ZAHRÁDKA CAFÉ FATAL A ZÁROVEŇ I VENKOVNÍ BISTRO ZERO POINT – ORIGINÁLNÍ KAVÁRNA VYTVOŘENÁ Z KONTEJNERU.

 

Kutná Hora, 6. 5. 2020 – Již v úterý 12. května bude možné navštívit výstavní prostory GASK v Kutné Hoře, pro návštěvníky je připraveno hned několik výstav, které se kurátoři spolu s vedením galerie rozhodli prodloužit. Až do konce června je možné zhlédnout výstavu Jiří Trnka / V zahradách imaginace. Prodlouženy budou i další výstavy – Artikl / Sedm let s uměním, prezentující díla umělců mladší a střední generace, dále výstava Jaroslavy Severové / Nejisté skutečnosti, dotýkající se témat přesahů grafiky do ostatních druhů médií, či výstavní projekt Srdce velkoměsta II. Nabídka výstavního programu galerie bude pak rozšířena o online projekty na sociálních sítích.

 

Otevření Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře probíhá, obdobně jako v případě ostatních kulturních a uměleckých institucí, v souladu s doporučenými bezpečnostními opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva kultury ČR. Pro návštěvníky platí povinnost nošení roušek a nutnost udržování doporučeného maximálního počtu 100 osob. Ti, kdo přijdou na výstavy, budou dále vyzváni, aby v expozicích dodržovali doporučené rozestupy. U vstupů do výstavních sálů budou zajištěny stojany s bezdotykovou dezinfekcí, k dispozici budou i jednorázové rukavice. Sociální zařízení vybavila galerie dezinfekčními mýdly. Vizuální herny budou denně dezinfikovány, stejně jako všechny vnitřní prostory galerie. Prostor pokladny bude zajištěn ochrannou plexisklovou stěnou oddělující návštěvníky a pracovníky galerie. 

 

Znovu otevře i galerijní kavárna Café Fatal, prozatím ve venkovním provozu, otevřeno bude okénko s možností posezení na zahrádce. V areálu zahrad je již dva týdny v provozu ZERO POINT – originální kavárna vytvořená z kontejneru.

 

Během června nabídne GASK dvě komentované prohlídky výstavy Jiřího Trnky, a to v termínech 13. 6. a 20. 6. 2020 vždy od 10 hodin a od 12 hodin. Výstavou provedou Matyáš a Jan Trnkovi – vnuk a syn Jiřího Trnky, kteří jsou autory expozice i kurátorského konceptu. S ohledem na omezenou kapacitu je nutná rezervace.

Od druhé poloviny května Lektorské centrum GASK obnoví program GASK dětem – pravidelné odpolední výtvarné dílny. Od 18. 5. 2020 pak bude možné registrovat se na letní výtvarné dílny NE/Tábor GASK. Přihlašovat se lze na webu a sociálních sítích galerie.

GASK současně pokračuje v nabídce on-line projektů na sociálních sítích galerie, kde návštěvníci naleznou videa k výstavám, programy Lektorského centra, audio podcasty i seriál prezentující díla ze sbírek a stálé expozice galerie. Nově svým návštěvníkům GASK nabízí virtuální 3D prohlídku stálé expozice Stavy mysli / Za obrazem. V moderní aplikaci Matterport, kterou využívá řada světových galerií a muzeí, je možné vstupovat do virtuálního výstavního sálu, prohlížet si zblízka jednotlivá díla a využívat i doplňková média, jakými jsou videa, audio podcasty a texty.

 

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Barborská 51–53, Kutná Hora

web

facebook

instagram

 

Kontakt pro média:

Nikola Bukajová

PR a marketing

Tel.: +420 720 435 754

E-mail: bukajova@gask_cz

Home » Destinace » Novinky » GALERIE GASK OTEVÍRÁ SVÉ PROSTORY

Nahoru