Devátý ročník Creepy Teepee vypukne začátkem července v Kutné Hoře

Už devátý ročník festivalu Creepy Teepee proběhne v Kutné Hoře začátkem července, přesněji od pátku 7. července do neděle 9. července. Na každoroční přehlídku světové alternativní hudby se do města sjíždí stovky návštěvníků z celého světa, a nejinak tomu bude i letos. Mezi již oznámenými jmény figuruje aktivistický rapper MYKKI BLANCO nebo washingtonská post-punková kapela PRIESTS, skandinávský elektronický projekt AMNESIA SCANNER nebo DJ KATAPILA, který přijede až z africké Ghany. Řada jmen účinkujících z programu teprve bude oznámena. Třídenní akce se zúčastní přes 30 kapel a projektů z celého světa, včetně zástupců domácí scény.

Festival Creepy Teepee poprvé proběhl v roce 2009 jako součást GASK Art Festu v rámci otevření středočeské galerie v Kutné Hoře. Po dvou ročnících se akce osamostatnila a přesunula do tehdy nevyužívaného areálu pivovaru v Lorci. Odtud se v roce 2016 festival stěhoval do prostor Vitamíny v Seifertových sadech, kde zůstává i pro rok 2017.

V roce 2011 získal festival Creepy Teepee cenu Vinyla udělovanou českými hudebními experty v kategorii „Událost roku“. Letos v květnu zařadil britský deník The Guardian festival Creepy Teepee mezi 5 nejlepších festivalů experimentální hudby (https://www.theguardian.com/music/2017/may/06/five-of-the-best-experimental-music-festivals-from-the-uk-to-vienna).

Více informací najdete na facebookových stránkách: www.facebook.com/creepyteepeefestival/ 

Kontakt: creepyteepeefestival@gmail_com

PRIESTS.jpg

Priests

mykki-blanco.jpg

Mykki-blanco

DJ KATAPILA.jpg

DJ Katapila

Home » Destinace » Novinky » Devátý ročník Creepy Teepee vypukne začátkem července v Kutné Hoře

Nahoru