Celoprázdninový festival Kutnohorské léto ...

Již osmým rokem proběhne celoprázdninový festival s názvem Kutnohorské léto, festival s podtitulem Jeden den nestačí, festival netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí. Kutnohorsko o.p.s. připravilo program pro obyvatele a návštěvníky města ve spolupráci s několika provozovateli památek i dalších zajímavých objektů.

Pondělní a úterní večery budou věnovány večerním prohlídkám sedleckých pamětihodností, konkrétně prohlídce tajemné Kostnice za svitu svíček či katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je výslovně zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V úterý odpoledne můžete navštívit Kamenný dům, kde Vám kostýmovaní průvodci představí středověký život v jeho běžných oblastech i další zajímavosti z Kutné Hory. Na středeční večery pro Vás připravilo arciděkanství Kutná Hora noční prohlídky setmělé katedrály sv. Barbory, každý letní čtvrteční večer pak otevře své brány dominanta historického jádra, arciděkanský chrám sv. Jakuba, nejstarší kamenný chrám Kutné Hory.  Ve čtvrtek odpoledne můžete navštívit České muzeum stříbra - Hrádek, které v souvislosti s oslavami výročí 700 let od narození císaře Karla IV. přichystalo komentovanou prohlídku výstavy „Kutná Hora a Lucemburkové na českém trůně“. Z kostela sv. Jakuba se můžete vypravit ještě na noční putování romantickými i mystickými uličkami a zákoutími historické Kutné Hory při návštěvě produkce s názvem „Tajemné kutnohorské pověsti ožívají“. Podobný program jako v minulých letech nabízí také pátek – ti z Vás, kteří mají rádi víno nebo třeba chtějí ochutnat to místní, kutnohorské, by měli navštívit podvečerní netradiční prohlídku kláštera sv. Voršily. Navíc na čtyři páteční večery připravilo MuzeumB divadelní představení na motivy Erbenovy „Kytice“ v kapli Božího těla. Sobotní večery budou věnovány divadlu a neřestem středověkého stříbrného města. Ve Vlašském dvoře bude začínat další z tajemných prohlídek města s názvem „Kutná Hora nestoudná“. Cestou se dozvíte, jak se žilo na Horách Kutných v nočních hodinách, ale i jak se nezřízený život trestal. Na dva víkendy na přelomu července a srpna se chystá divadelní představení na nádvoří Vlašského dvora – hru s názvem „Strašidlo cantervillské“ představí Ochotnický spolek Tyl. A kdo by nechtěl trávit celý den v Kutné Hoře, může se vydat za její hranice. Každý prázdninový čtvrtek ožije zámek Kačina pohádkou pro celou rodinu v podání Divadélka Kůzle, každý sobotní večer se pak můžete na zámeckém nádvoří zaposlouchat do krásných slov a melodií. Na víkendová odpoledne jsou navíc přichystána jedinečná představení se zvířaty v Ringellandu v Habrkovicích. Jedná se o jediný zvířecí park v Česku, kde se můžete přiblížit na pár kroků k největší rodině sibiřských tygrů v Evropě a donesenými dobrotami nakrmit třítunového hrocha Davídka.

Program je nabitý, neváhejte proto navštívit webové stránky www.kutnohorskeleto.cz, kde budou pravidelně aktualizovány všechny informace o festivalu. Na stránkách si také můžete prostřednictvím elektronického prodeje zakoupit své vstupenky již předem, před návštěvou vlastních produkcí. Stejně jako v minulých letech si je ale můžete zakoupit i na několika místech v Kutné Hoře.

Poděkování za spolupráci a přípravu produkcí a propagaci festivalu náleží Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Českému muzeu stříbra, Muzeu B, cestovní agentuře KH Travel s.r.o, Empir Cafe s.r.o., Vinným sklepům Kutná Hora s.r.o., Ochotnickému spolku Tyl a všem dalším, kteří se na zdárném průběhu festivalu podílí. Festival Kutnohorské léto se každoročně koná za podpory Města Kutná Hora.

Kontakt: Kutnohorsko.cz, o.p.s.
tel.:  +420 723 561 530
email: info@oskutnohorsko_cz
web: www.kutnohorskeleto.cz

png.pngKutnohorské léto 2016_plakát (1,29 MB)

pdf.pngKutnohorské léto 2016_mapa (2,35 MB)

Home » Destinace » Novinky » Celoprázdninový festival Kutnohorské léto ...

Nahoru