Mobile application and Geolocation games

Daruma – mobilní aplikace

Multimediální průvodce Kutnou Horou a okolím pro chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS zahrnuje nejen texty, fotografie, mluvené komentáře k nejzajímavějším místům v Kutné Hoře a jejím okolí, ale i praktické informace z oblasti služeb. Průvodce je dostupný v českém, anglické a německém jazyce.

Kutná Hora – mobilní aplikace

Aplikace Kutná Hora (LWi s.r.o.), pro chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS, obsahuje seznam památek s popisem a fotografiemi,  audioprůvodce, interaktivní mapu a trasu výletu. Aplikace je dostupná v českém jazyce a je možné si ji mimojiné stáhnout i v infokioscích umístěných na hlavním vlakovém nádraží Českých drah v Kutné Hoře, u Kostnice v Sedlci a chrámu svaté Barbory.

Turista v mobilu - mobilní aplikace

Turista v Mobilu je rádce a pomocník, který vám pomáhá při plánování výletů a návštěv zajímavých míst České Republiky. Ihned budete mít přehled toho nejzajímavějšího a nejdůležitějšího, co je v místě k vidění a co se v okolí děje. Turista v Mobilu vám poskytne informace o městech a poradí, kam se vydat na výlet. To vše včetně fotografií, kontaktů, kulturních akcí v okolí a odkazů na webové stránky či důležitá telefonní čísla. Pro funkčnost aplikace stačí jen webový prohlížeč a je dostupná v českém jazyce.

Geocaching – geolokační hra

GEOCACHING je rozšířený po celém světě. I Kutná Hora a její okolí ukrývá mnoho pokladů tzv. „kešek“(cache), od „tradiček, multin, mysterek, earthcache, až po noční keš“ a pro „ostřílené kačery“ (geocachers) je skutečným rájem!  Při hledání caches v Kutné Hoře či jejím okolí se návštěvníci seznámí se zajímavostmi z historie města, ale také o přírodních krásách tohoto místa.

Geofun – geolokační hra

GEOFUN je propracovaná mobilní aplikace pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která vás provede zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech města. Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“, ale v rámci ní plnit i různé úkoly, které vám průvodce během hry sdělí.

Průvodcem hry, která tě provede malebnými zákoutími Kutné Hory, nazvané „Pražský groš“ je detektiv Miller, který má za úkol vyřešit loupež mincí z katedrály v Sedlci. 

Questing

Kombinace skautingu a terénní  hry na jejímž konci objevíte poklad. Hra je určená pro malé i velké a zábavnou formou vás provede Kutnou Horou.

Hra pochází ze Skotska a Anglie, kde má dlouholetou tradici a je známá jako „letterboxing”, pod názvem Questing je rozšířena v USA. U nás se pro tuto hru zavedl název hledačka či Questing. Text hledačky vede hráče po trase a seznamuje ho s místním kulturním bohatstvím, nabízí různé indicie a při jejich správném rozluštění dovede hráče k pokladu. Toto propojení zábavy a poučení přinradost všem, bez rozdílu věku.

V současné době se Kutná Hora pyšní již třemi pátracími stezkami. První vás obeznámí s historií města a prací kutnohorských havířů „Po stopách havířů“, druhý shrnuje ve zkratce nejznámější kutnohorské pověsti „Za kutnohorskými pověstmi“ a třetí vás provede malebnou přírodou a po stopách zajímavých míst v okolí Kutné Hory „Okolo Kutné Hory“. Letáčky potřebné k putování jsou k vyzvednutí v informačním centru Města Kutná Hora nebo na webu v rubrice ke stažení.